De Mihai Toma,

17 noiembrie
Finala simplu
20.00: Tsitsipas – Thiem 6-7 (6), 6-2, 7-6 (4)

Finala dublu
17.30: Herbert/Mahut – Klaasen/Venus 6-3, 6-4

Pierre-Hugues Herbert and Nicolas Mahut defeat Raven Klaasen and Michael Venus in the Nitto ATP Finals doubles final.

Semifinale simplu

16 noiembrie
Tsitsipas
– Federer 6-3, 6-4
Thiem – Zverev 7-5, 6-3

Semifinale dublu
Klaasen/ Venus
– Cabal/ Farah 6-7(5), 7-6(10), 10-6
Herbert/ Mahut – Kubot/ Melo 6-3, 7-6(4)

Turneu de simplu
Grupa A – ”Andre Agassi”
Rafael Nadal (Spania, 1 WTA), Daniil Medvedev (Rusia, 4), Stefanos Tsitsipas (Grecia, 6) și Alexander Zverev (Germania, 7).

Clasament: 1. Tsitsipas, 2. Zverev, 3. Nadal, 4. Medvedev

Luni, 11 noiembrie 2019
Daniil Medvedev – Stefanos Tsitsipas 6-7 (5), 4-6
Rafael Nadal – Alexander Zverev 2-6, 4-6

Miercuri
Tsitsipas – Zverev 6-3, 6-2
Medvedev – Nadal 6-7 (3), 6-3, 6-7 (4)

Vineri
16.00 Tsitsipas – Nadal 7-6 (4), 4-6, 5-7
22.00 Zeverev – Medvedev 6-4, 7-6 (4)

În Grupa B – ”Bjorn Borg”
Novak Djokovici (Serbia, 2), Roger Federer (Elveția, 3), Dominic Thiem (Austria, 5) și Matteo Berrettini (Italia, 8).

Clasament: 1. Thiem, 2. Federer, 3. Djokovici, 4. Berrettini

Duminică, 10 noiembrie 2019
Novak Djokovici – Matteo Berrettini 6-2, 6-1
Roger Federer – Dominic Thiem 5-7, 5-7

Marți
16.00 Berrettini – Federer 6-7 (2), 3-6
22.00 Djokovici – Thiem 7-6 (5), 3-6, 6-7 (5)

Joi
16.00 Thiem – Berrettini 6-7 (3), 3-6
22.00 Djokovici – Federer 3-6, 4-6

Turneu de dublu
Grupa Jonas Bjorkman

Clasament: 1. Klaasen/ Venus, 2. Kubot/ Melo, 3. Ram/ Salisbury, 4. Dodig/ Polasek

Duminică
14.00 Rajeev Ram/ Joe Salisbury (SUA, Marea Britanie, 4) – Raven Klaasen/ Michael Venus (Africa de Sud, Noua Zeelandă, 5) 3-6, 4-6
20.00 Lukasz Kubot/ Marcelo Melo (Polonia, Brazilia, 2) – Ivan Dodig/ Filip Polasek (Croația, Slovacia, 8) 4-6, 6-4, 10-5

Marți:
14.00 Ram/ Salisbury – Dodig/ Polasek 3-6, 6-3, 10-6
20.00 Klaasen/ Venus – Kubot/ Melo 6-3, 6-4

Joi:
Klaasen/ Venus – Dodig/ Polasek 6-7 (4), 4-6
Kubot/ Melo – Ram/ Salisbury 6-7 (5), 6-4, 10-7

Grupa Max Mirnîi
Luni, 11 noiembrie 2019:

Clasament: 1. Herbert/ Mahut, 2. Cabal/ Farah, 3. Tecău/ Rojer, 4. Krawietz/ Mies

14.00 Horia Tecău/ Jean Julien Rojer (România/ Olanda, 6) – Kevin Krawietz/ Andreas Mies (Germania, 3) 6-7 (3), 6-4, 6-10
20.00 Juan Sebastian Cabal/ Robert Farah (Columbia, 1) – Pierre Hugues Herbert/ Nicolas Mahut (Franța, 7) 3-6, 5-7

Miercuri:
Krawietz/ Mies – Herbert/ Mahut 5-7, 6-7 (3)
Tecău/ Rojer – Cabal/ Farah 6-2, 5-7, 10-8

Horia Tecău și Jean-Julien Rojer, prima victorie la Turneul Campionilor

Vineri
14.00 Krawietz/ Mies – Cabal/ Farah 6-7 (7), 2-6
19.45 Herbert/ Mahut – Tecău/ Rojer 6-3, 7-6 (4)



Citeşte şi:

Turneul Campioanelor 2019. Ashleigh Barty a câștigat trofeul. Toate rezultatele

Firea secretizează achiziția publică de 180 de milioane de euro pentru tramvaie pe care au câștigat-o turcii de la Durmazlar!

Anamaria Prodan, atac devastator la Gică Hagi: „Probabil oamenii nu au curajul să-i spună în față”
GSP.RO

Anamaria Prodan, atac devastator la Gică Hagi: „Probabil oamenii nu au curajul să-i spună în față”

Horoscop 23 noiembrie 2019. Leii ar putea avea parte de conflicte
HOROSCOP

Horoscop 23 noiembrie 2019. Leii ar putea avea parte de conflicte