VIDEO / Arlauskis a gafat, dar e lăudat! ”A apărat fantastic”
Sport Libertatea > Sport

De Petre Dobrescu,

Lituania a pierdut la scor, 0-4, partida disputată în deplasare, contra Elveţiei, în Grupa E a preliminariilor EURO 2016. Portarul Stelei, Giedrius Arlauskis (26 de ani), a gafat incredibil în minutul 66, la primul gol al gazdelor.

Chiar şi aşa, goalkeeper-ul campioanei României a fost lăudat de adversari:

”Am avut peste 20 de şuturi şi a fost acea greşeală care ne-a răsplătit eforturile. Portarul lor a apărat fantastic”, a declarat selecţionerul Elveţiei, Vladimir Petkovici.

La rândul său, selecţionerul Lituaniei, Igoris Pankratjevas, a apreciat evoluţia lui ”Arla”: ”În prima repriză ei au avut mari dificultăţi să fructifice șansele create. Mai mult de 60 de minute am reușit să păstrăm egalul”.

Conform statisticilor partidei, jucătorii ”Ţării Cantoanelor” au expediat 24 de şuturi spre buturile lui Arlauskis şi au tras de 11 ori pe poartă. Goalkeeper-ul stelist a avut 7 intervenţii bune.

Dezvăluirile lui Giovanni Becali din spatele gratiilor: „La închisoare eram ...
S-a aflat TOT! De ce a fost ucis Emi Pian. Nu din cauza unei datorii la barbut. Ce s-a întâmplat în Ploiești
Horoscop 13 august 2020. Capricornii aplică o lovitură gravă unei relații cu cineva din interiorul familiei