Atacatorul a deschis focul asupra unor poliţişti, care au deschis la rândul lor focul. Cei trei ar fi plănuit un atac sinucigaș cu bombă, în Gaziantep, asupra postului de poliție.

Potrivit agenţiei private de ştiri Dogan şi altor publicaţii, ambulanţe au fost trimise la faţa locului.

Turcia se confruntă cu o serie de atacuri în ultima perioadă, atribuite unor activişti kurzi sau grupării jihadiste Statul Islamic. În luna august, orașul Gaziantep a fost zguduit de o explozie puternică. Un kamikaze s-a detonat în apropiere de o nuntă în aer liber, ucigând zeci de oameni.

Abonați-vă la ȘTIRILE ZILEI pentru a fi la curent cu cele mai noi informații.
ABONEAZĂ-TE ȘTIRILE ZILEI
Comentează
Google News Urmărește-ne pe Google News Abonați-vă la canalul Libertatea de WhatsApp pentru a fi la curent cu ultimele informații
Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.