Crin Antonescu a reuşit însă să facă milioane de români să uite, măcar pentru o vreme, de porecla iniţială şi să-i facă să vorbească despre altă… calitate a sa.
Felul în Crin Antonescu s-a aruncat vitejeşte pe limba engleză la întâlnirea cu reprezenţii Fondului Monetar Internaţional a făcut ravagii. Cele 4 minute şi un pic de engleză cu Crin au devenit viralul lunii pe internet.
Într-un clasament realizat de refresh.ro, înregistrarea cu Crin Antonescu este pe podium la capitolul celor mai viralizate ştiri din săptămâna 6-12 august atât la categoria politic/social, cât şi la tabloid/monden, unde articole libertatea.ro ocupă primele 3  poziţii.
Momorabilele cuvinte în engleză ale lui Crin, cu tot cu „the mother and the father of…”, au adunat mii de comentarii, like-uri, share-urişi zeci de trackback-uri pe Twitter.

Aşadar, acestea sunt cele 4 minute şi ceva cu care Crin Antonescu a obţinut… some kind of de glory pe internet.
 

Abonați-vă la ȘTIRILE ZILEI pentru a fi la curent cu cele mai noi informații.
ABONEAZĂ-TE ȘTIRILE ZILEI

Ați sesizat o eroare într-un articol din Libertatea? Ne puteți scrie pe adresa de email eroare@libertatea.ro

Comentează
Abonați-vă la canalul Libertatea de WhatsApp pentru a fi la curent cu ultimele informații
Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.