Dominik Schollmayer de la postul Hit Radio Antenne din Hanovra a reuşit performanţa de a sta în direct 169 de ore consecutive , timp în care şi-a prezentat emisiunea, doborând astfel  cu o oră recordul precedent, deţinut de un DJ din India.

Cum era de aşteptat Dj-ul Dominik  a avut de respectat câteva reguli, aceste fiind:  germanul a avut voie să difuzeze două melodii la rând, cu o durată totală de şase minute, după care era nevoit să spună ceva ascultătorilor. El a beneficiat de pauze de câte cinci minute la fiecare oră, însă a preferat să cumuleze câte trei, pentru a avea parte de o pauză de 15 minute la trei ore.

Abonați-vă la ȘTIRILE ZILEI pentru a fi la curent cu cele mai noi informații.
ABONEAZĂ-TE ȘTIRILE ZILEI
Comentează
Google News Urmărește-ne pe Google News Abonați-vă la canalul Libertatea de WhatsApp pentru a fi la curent cu ultimele informații
Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.