„Datorită numărul mare de persoane implicate, 10, pentru gestionarea eficientă a intervenției, la nivelul județului Suceava s-a activat Planul roșu de intervenție”, a transmis ISU Suceava.

Dintre cele zece persoane, trei femei care prezentau diferite politraumatisme, dar erau conștiente și cooperante, au fost monitorizate de către echipajele medicale trimise la fața locului.

Ulterior, două dintre cele trei victime au fost transportate la unitatea de primiri urgenţe Suceava, în timp ce a treia victimă a refuzat să meargă la spital.

La locul incidentului rutier au intervenit pompierii militari cu patru ambulanțe SMURD B2, o autospecială pentru descarcerare, o autospecială de stingere dotată cu modul pentru descarcerare, două ATPVM (autospecială transport personal și victime multiple) cu sprijinul a două echipaje SAJ.

Abonați-vă la ȘTIRILE ZILEI pentru a fi la curent cu cele mai noi informații.
ABONEAZĂ-TE ȘTIRILE ZILEI

Ați sesizat o eroare într-un articol din Libertatea? Ne puteți scrie pe adresa de email eroare@libertatea.ro

Google News Urmărește-ne pe Google News Abonați-vă la canalul Libertatea de WhatsApp pentru a fi la curent cu ultimele informații
Comentarii (17)
Avatar comentarii

Nana02 27.12.2023, 14:24

Saracii oameni : ( : ( : (

Avatar comentarii

valeria2929 27.12.2023, 14:25

Bine ca nu sunt mai grav afectate victimele

Avatar comentarii

asdqaz 27.12.2023, 14:27

toata lumea se grabeste de sarbatori

Vezi toate comentariile (17)
Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.