Din spusele martorilor, șoferul a gonit nebunește pe străzile din Dej și, într-o clipă de neatenție, a pierdut controlul mașinii. Fără experiență la volan, tânărul de doar 18 ani a pătruns pe contrasens și s-a ciocnit cu autoturismul de un zid din beton, scrie dejeanul.ro.

Impactul a fost atât de puternic încât mașina a fost distrusă în totalitate. Motorul a zburat pe caldarâm.

Un șofer începător a trăit spaima vieții în urma unui accident în Dej, județul Cluj

La locul accidentului a ajuns de urgență un echipaj de descarcerare, dar nu a fost nevoie de intervenţia sa. Tânărul, aflat la volan, a reuşit să iasă de unul singur din maşina făcută praf.

„Cred că a avut a avut 100 (de kilometri pe oră). A avut noroc”, a spus un localnic aflat la fața locului.

Ca prin minune, șoferul a scăpat ca prin minune, fără nicio zgârietură. S-a ales însă cu un șoc puternic.

Băiatul, care a provocat accidentul, avea permis de doar câteva zile. A fost chemat la secția de Poliție pentru a explica anchetatorilor cum s-a întâmplat incidentul în care a fost la un pas de moarte.

sursă foto: dejeanul.ro

Abonați-vă la ȘTIRILE ZILEI pentru a fi la curent cu cele mai noi informații.
ABONEAZĂ-TE ȘTIRILE ZILEI

Ați sesizat o eroare într-un articol din Libertatea? Ne puteți scrie pe adresa de email eroare@libertatea.ro

Comentează
Google News Urmărește-ne pe Google News Abonați-vă la canalul Libertatea de WhatsApp pentru a fi la curent cu ultimele informații
Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.