Impactul a fost atât de puternic, încât pompierii s-au chinuit mai bine de o oră ca să scoată victimele de sub fiarele contorsionate. Din primele informaţii, se pare că șoferul taxiului, înmatriculat în Sibiu, se întrepta către Bucureşti. Pasagera saurma să ajungă la aeroportul Otopeni.

Potrivit purtătorului de cuvânt al Inspectoratului Judeţean de Poliţie Prahova, Marian Popescu, apelul către 112 a fost efectuat la ora 03.11, accidentul având loc la Nistoreşti, la km 101+400 al Drumului Național 1.

În urma impactului violent, atât şoferul, cât şi femeia ce ocupa locul din dreapta, au murit pe loc. Şoferul TIR-ului nu a fost rănit.

accident 3Icon photoVEZI GALERIA  FOTOPOZA 1 / 3

Abonați-vă la ȘTIRILE ZILEI pentru a fi la curent cu cele mai noi informații.
ABONEAZĂ-TE ȘTIRILE ZILEI

Ați sesizat o eroare într-un articol din Libertatea? Ne puteți scrie pe adresa de email eroare@libertatea.ro

Comentează
Google News Urmărește-ne pe Google News Abonați-vă la canalul Libertatea de WhatsApp pentru a fi la curent cu ultimele informații
Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.