0-134166-oprescu.jpgPrimarul general Sorin Oprescu îi va acorda, luni, cântăreţului italian Al Bano titlul de Ambasador Onorific al Bucureştiului. Cei doi vor desfăşuraactivităţi legate de combaterea traficului şi consumului de droguri în liceele din Capitală.

După ceremonia de înmânare a distincţiei, edilul şef al Capitalei şi cântăreţul italian, ambasador ONU în lupta antidrog din 2003, vor sta de vorbă cu elevii Liceului Lazăr şi cei ai Liceului Tehnologic „Viilor” despre efectele traficului şi consumului de droguri.

Cântăreţul italian va reveni la Bucureşti în aprilie, când va susţine, în Duminica Paştelui împreună cu soprana Montserrat Caballe un concert în Piaţa Constituţiei.
0-134167-albano.jpg

Vezi pe Libertatea subiectele la română la Evaluarea Națională 2026!

Abonați-vă la ȘTIRILE ZILEI pentru a fi la curent cu cele mai noi informații.
ABONEAZĂ-TE ȘTIRILE ZILEI

Ați sesizat o eroare într-un articol din Libertatea? Ne puteți scrie pe adresa de email eroare@libertatea.ro

Comentează
Abonați-vă la canalul Libertatea de WhatsApp pentru a fi la curent cu ultimele informații
Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.