Acuzată că a făcut campanie electorală candidatului Partidului Ecologist Român la alegerile parţiale din 21 august, Angela Buciu a fost exclusă din partid de liderul PRM, C.V. Tudor. “Nu mai vreau să fac politică. Mi-am neglijat prea mult profesia de artist şi este nedrept. M-am implicat în viaţa politică pentru maramureşenii mei, dar ce se întâmplă acum în PRM mă dezamăgeşte profund”, ne-a spus artista.

PER, pe locul trei în Maramureş

Dănuţ Pop, liderul Partidului Ecologist Român, ne-a declarat că acuzaţiile lui C.V.Tudor sunt nefondate, întrucât Angela Buciu nu a făcut campanie electorală candidatului PER. “Mircea Dolha, candidatul PER în colegiul 2 Maramureş, s-a clasat al treilea în cursa pentru un loc de deputat. Loc onorant şi foarte bun pentru partidul nostru, având în vedere că ne-am bătut cu trei partide parlamentare. Alegătorii au demonstrat că suntem o alternativă în politică”, a afirmat Pop. Pe 2 iunie, la alegerile din PER, Răzvan Ioan Păunescu a fost ales preşedinte executiv al partidului.

Abonați-vă la ȘTIRILE ZILEI pentru a fi la curent cu cele mai noi informații.
ABONEAZĂ-TE ȘTIRILE ZILEI

Ați sesizat o eroare într-un articol din Libertatea? Ne puteți scrie pe adresa de email eroare@libertatea.ro

Comentează
Google News Urmărește-ne pe Google News Abonați-vă la canalul Libertatea de WhatsApp pentru a fi la curent cu ultimele informații
Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.