Poliţiştii din cadrul Serviciului de Investigaţii Criminale Dolj şi Secţiei nr.10 Poliţie Rurală Poiana Mare l-au capturat pe bărbat.

„Faţă de acesta, autorităţile judiciare din Franţa au emis mandat european de arestare în vederea extrădării, pentru comiterea pe teritoriul acestui stat a unui număr de şase infracţiunii de furt şi aderarea la un grup infracţional organizat, fiind condamnat la pedeapsa de doi ani de închisoare”, potrivit IPJ Dolj.

Bărbatul a fost prezentat Parchetului de pe lângă Curtea de Apel Craiova, care a emis ordonanţă de reţinere, pentru 24 de ore.

Ulterior, el a ajuns în faţa magistraţilor de la Curtea de Apel Craiova, care a emis mandat de arestare pe numele său.

Abonați-vă la ȘTIRILE ZILEI pentru a fi la curent cu cele mai noi informații.
ABONEAZĂ-TE ȘTIRILE ZILEI

Ați sesizat o eroare într-un articol din Libertatea? Ne puteți scrie pe adresa de email eroare@libertatea.ro

Google News Urmărește-ne pe Google News Abonați-vă la canalul Libertatea de WhatsApp pentru a fi la curent cu ultimele informații
Comentarii (9)
Avatar comentarii

nicoleta1 30.11.2023, 14:12

Daca a ales sa fure in loc sa munceasca ,sa fie arestat

Avatar comentarii

MoSi202 30.11.2023, 14:13

Bravo celor care au reușit să - l prindă !

Avatar comentarii

asdqaz 30.11.2023, 14:33

e de-al nostru sau de-al lor?

Vezi toate comentariile (9)
Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.