Gigi Becali a cumparat, la o licitatie organizata la Hotel Phoenicia cu scop caritabil, obiecte de arta mestesugareasca in valoare de 480 de milioane lei.


Printre obiectele cumparate de Gigi Becali se numara un covor pe care a dat 200 de milioane de lei, o sculptura unicat realizata din esenta de stejar vechi, in valoare de 100 de milioane de lei si un ou de strut cu foita de aur, pe care a dat 25 de milioane. Becali a mai donat 80 de milioane pentru o colectie de martisoare realizate de tinerii cu handicap, pentru ca acestia sa poata merge intr-o excursie. Intrebat ce va face cu obiectele achizitionate, Becali a raspuns ca le va face cadou de 1 Martie.

Evenimentul “Mestesugari din Romania”, miercuri seara, a avut ca scop promovarea imaginii Romaniei la nivel intern, cat si international prin sustinerea artei populare din tara noastra.

Abonați-vă la ȘTIRILE ZILEI pentru a fi la curent cu cele mai noi informații.
ABONEAZĂ-TE ȘTIRILE ZILEI
Comentează
Google News Urmărește-ne pe Google News Abonați-vă la canalul Libertatea de WhatsApp pentru a fi la curent cu ultimele informații
Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.