Când a ajuns la intersecţia cu aleea de legătură între str. Modoran Ene şi str. Rădăşeni, conducătorul auto nu a acordat prioritate vehiculelor care circulau din partea dreaptă, intrând în coliziune cu o bicicletă.

Conducătorului bicicletei a fost transportat la sediul Institutului Naţional de Medicină Legală. Şoferul a fost testat cu aparatul etilotest, rezultatul fiind zero.

În cauză s-a întocmit dosar de cercetare care va fi înaintat spre soluţionare Biroului Cercetări Penale sector 5 din cadrul Brigăzii Rutiere.

Abonați-vă la ȘTIRILE ZILEI pentru a fi la curent cu cele mai noi informații.
ABONEAZĂ-TE ȘTIRILE ZILEI

Ați sesizat o eroare într-un articol din Libertatea? Ne puteți scrie pe adresa de email eroare@libertatea.ro

Comentează
Google News Urmărește-ne pe Google News Abonați-vă la canalul Libertatea de WhatsApp pentru a fi la curent cu ultimele informații
Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.