În ultima vreme reprezentanţii Agenţiei Naţionale Antidrog au avut mai multe întâlniri atât cu reprezentanţii Bisericii Ortodoxe Române, cât şi cu reprezentanţii mai multor organizaţii neguvernamentale care vor să se implice în această luptă antidrog. Preoţii au venit cu propunerea să le vorbească enoriaşilor în timpul slujbelor despre efectele pe care le pot avea substanţele interzise.
Mai mult, preoţii şi-au luat angajamentul să aibă o relaţie mai strânsă cu tinerii şi să le explice ce efecte nocive pot să aibă drogurile.

Abonați-vă la ȘTIRILE ZILEI pentru a fi la curent cu cele mai noi informații.
ABONEAZĂ-TE ȘTIRILE ZILEI

Ați sesizat o eroare într-un articol din Libertatea? Ne puteți scrie pe adresa de email eroare@libertatea.ro

Comentează
Google News Urmărește-ne pe Google News Abonați-vă la canalul Libertatea de WhatsApp pentru a fi la curent cu ultimele informații
Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.