Inspirat de actiunea de strangere a gunoaielor demarata pe Cheiul Dambovitei de presedintele Traian Basescu, Cristian Poteras, primarul sectorului 6, a inceput de ieri strangerea mizeriei din Prelungirea Ghencea. Actiunea a demarat la ora 8 dimineata si a durat toata ziua, in zona fiind mobilizate 50 de utilaje si zeci de muncitori de la firma de salubrizare din sector. Pentru a-i impiedica pe cei care arunca deseuri acolo sa transforme din nou zona in focar de infectie, edilul a declarat ca va instala camere video in zona. Totodata, vor fi intensificate controalele inspectorilor de la Garda de Mediu.

Abonați-vă la ȘTIRILE ZILEI pentru a fi la curent cu cele mai noi informații.
ABONEAZĂ-TE ȘTIRILE ZILEI

Ați sesizat o eroare într-un articol din Libertatea? Ne puteți scrie pe adresa de email eroare@libertatea.ro

Comentează
Abonați-vă la canalul Libertatea de WhatsApp pentru a fi la curent cu ultimele informații
Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.