Știi că poți utiliza, în locul parolei clasice, amprenta degetului. A oricăriu deget vrei tu. Atingi ecranul și gata, ai deblocat telefonul. La fel, poți utiliza amprenta degetului în loc de parolă pentru iTunes sau AppStore.
Totuși, e ceva foarte mișto, la care puțini s-au gândit. Cum ar fi să folosești, în loc de amprenta degetului… amprenta nasului. Practic, intri în SETĂRI – > TOUCH ID&PASSCODE si acolo, în loc să atingi ecranul cu degetul, îl atingi cu nasul.
La fel, pentru a face lucrurile și mai amuzante, poți folosi… degetul de la picior (greu de folosit când ești în public) sau, de ce nu, amprenta degetului copilului tău.
Nu e o idee practică, dar e o șmecherie pe care să o faci în fața amicilor tăi.

CITEȘTE ȘI

Abonați-vă la ȘTIRILE ZILEI pentru a fi la curent cu cele mai noi informații.
ABONEAZĂ-TE ȘTIRILE ZILEI
Comentează
Google News Urmărește-ne pe Google News Abonați-vă la canalul Libertatea de WhatsApp pentru a fi la curent cu ultimele informații
Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.