Stupefianta declaratia premierului Tariceanu de sustinere a vicepremierului urmarit penal, George Copos. Cica faptele pentru care e cercetat magnatul au fost comise inainte de a deveni ministru si privesc strict calitatea particulara de om de afaceri a lui Copos. Adica un fel de “nu se pune”! Pai cum sa nu se puna? Maine-poimaine o sa auzim ca ministrul cutarica a violat o batranica pe trecerea de pietoni, dar cum pe vremea aia nu era ministru, pe actualii colegi de cabinet nu-i intereseaza, fapta privind strict calitatea de infractor “particular” de atunci a lui cutarica. Adica “nu se pune”!


Necesitatea retragerii din Guvern a lui George Copos este atat de evidenta, incat reactia lui Tariceanu aduce a gest de sinucidere politica impreuna cu subordonatul sau! Avand in vedere faptele pentru care este URMARIT PENAL – prejudicierea statului – George Copos nu mai poate continua sa fie reprezentantul aceluiasi stat pana la lamurirea definitiva a lucrurilor. Nu se poate si cu… stiti dumneavoastra, si cu sufletu-n Rai!


Sau poate ca Tariceanu banuieste, in spatele cercetarii lui Copos, o fortare a retragerii partidului lui Voiculescu de la guvernare? Adica o adiere de anticipate! Si tocmai de aceea incearca sa minimalizeze ancheta asupra vicepremierului? Nu stim. Dar pana cand ne vom lamuri, bunul-simt si morala spun ca “se pune” si ca George Copos trebuie sa renunte urgent la fotoliul de viceprim-ministru!

Abonați-vă la ȘTIRILE ZILEI pentru a fi la curent cu cele mai noi informații.
ABONEAZĂ-TE ȘTIRILE ZILEI
Comentează
Google News Urmărește-ne pe Google News Abonați-vă la canalul Libertatea de WhatsApp pentru a fi la curent cu ultimele informații
Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.