Dumitru Dragomir (foto), seful Ligii Profesioniste, merge pe mana lui Piturca. “Foarte bine a facut selectionerul ca l-a exclus din lot.


Cand se comit acte de indisciplina precum cel al lui Mutu, trebuie taiat in carne vie! Altfel, iar ajungem ca pe vremea lui Iordanescu, sa-i pazim pe jucatori pe la usi sa nu fuga noaptea din cantonament. Trebuie sa va reamintesc eu ca generatia asta, despre care ati scris voi ca e generatia de pahar, a ratat atatea si atatea calificari? De la bautura si femei ni se trag ratarile astea la turneele finale! Daca nu se potolesc odata si odata, va fi vai si amar de capul fotbalului nostru. Iar daca Mutu nu-si cere scuze, eu,  in locul lui Piti, nu l-as mai chema la nationala”.


Cina de 1.000 de dolari la „Fogo de Chao”


Altfel, inainte de a veni la Chicago, “Corleone” a stat doua zile in Las Vegas, capitala mondiala a jocurilor de noroc: “Am dat si la ruleta, in niste cazinouri incredibile si am castigat, ca asa sunt eu, castig mereu! Am fost la concertul canadiencei Céline Dion, l-am vazut si pe Elton John”. Tot la Vegas a fost si seful FRF, Mircea Sandu.


“Corleone” a recunoscut ca a existat si o parte proasta in expeditia americana: “N-am mai putut tine cura de slabire de acasa si m-am cam ingrasat”.


Dupa meciul disputat de nationala impotriva Columbiei, Mitica Dragomir a cinat de peste 1.000 de dolari la restaurantul brazilian “Fogo de Chao”, unul din cele mai scumpe din Chicago. Doar sase astfel de localuri exista in lume! Numai comesenii stiu ce a fost la gura lui Dragomir la adresa lui Mutu.

Abonați-vă la ȘTIRILE ZILEI pentru a fi la curent cu cele mai noi informații.
ABONEAZĂ-TE ȘTIRILE ZILEI
Urmărește cel mai nou VIDEO
Comentează
Abonați-vă la canalul Libertatea de WhatsApp pentru a fi la curent cu ultimele informații
Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.