O persoana a povestit că a intrat în curte pentru a le duce ceva documente și a văzut cadavrul lui Gheorghe Rentea în fața garajului, iar corpul soției lui Gheorghe Rentea, respectiv Niculina Rentea, ar fost găsit pe treptele casei. Speriat, omul a plecat la un vecin, cu care a revenit și apoi au sunat la poliție.

”Atâta sânge nu am văzut în viața mea. Mai ales la Niculina, a fost lovita in cap”, a spus, conform presasm.ro, unul dintre cei doi localnici.

Detalii oferite de vecini în cazul triplului asasinat din Satu Mare. „Atâta sânge nu am văzut în viața mea”

Oamenii spun că soții Renetea erau oameni harnici, cu bun-simț și nu se știa să aibă probleme cu cineva.

“Erau oameni harnici și muncitori. Munceau de dimineața până seara. El avea probleme cu inima. Au muncit. Nu îmi pot explica, că umblam aici tot timpul, dimineața și seara”, a spus o ruda bărbatului pentru sursa citată.


Citește și: REPORTAJ/Levente Polgar, ultramaratonistul fără o mână, oferă zilnic kilometri de generozitate şi patriotism| VIDEO

 


 

Abonați-vă la ȘTIRILE ZILEI pentru a fi la curent cu cele mai noi informații.
ABONEAZĂ-TE ȘTIRILE ZILEI
Urmărește cel mai nou VIDEO

Ați sesizat o eroare într-un articol din Libertatea? Ne puteți scrie pe adresa de email eroare@libertatea.ro

Comentează
Abonați-vă la canalul Libertatea de WhatsApp pentru a fi la curent cu ultimele informații
Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.