Părintele a depus un dosar pentru înscrierea copilului în grupa pregătitoare, dosar care nu s-a încadrat în faza 1 de selecţie. Ulterior, a aflat, prin intermediul unei cunoştinţe, că directorul şcolii acceptă dosarele care nu îndeplinesc criteriile de selecţie contra unor sume de bani. Aşa a ajuns la director, iar din discuţiile purtate, acesta l-a lăsat să înţeleagă că îi poate rezolva problema astfel încât copilul său să fie înscris în clasa pregătitoare.
Pentru acest serviciu, el urma să primească 150 Euro şi 200 de dolari. Numai că în momentul tranzacţiei au apărut ofiţerii anticorupţie. Directorul e acumc ercetat pentru luare de mită.

Abonați-vă la ȘTIRILE ZILEI pentru a fi la curent cu cele mai noi informații.
ABONEAZĂ-TE ȘTIRILE ZILEI

Ați sesizat o eroare într-un articol din Libertatea? Ne puteți scrie pe adresa de email eroare@libertatea.ro

Comentează
Google News Urmărește-ne pe Google News Abonați-vă la canalul Libertatea de WhatsApp pentru a fi la curent cu ultimele informații
Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.