0-98211-chilian_florin_l_01.jpgCasa de discuri Roton îi acordă cântăreţului Florin Chilian Discul de platină pentru vânzări de peste 20 de mii de exemplare ale albumului „10 porunci. Raport despre starea naţiunii”.

Potrivit oficialilor Roton, materialul discografic se dovedeşte, la patru ani după lansare, unul dintre „cele mai longevive albume vândute din discografia românească (…) în condiţiile în care viaţa majorităţii albumelor din România este de aproximativ şase luni”. „10 porunci” nu este singurul album care poartă semnatura Chilian lansat pe piaţă. Publicul românesc a „testat” şi „Iubi – interfaţă la realitate” şi se pregateşte să asculte, în curând, potrivit Roton, un al treilea disc al artistului.

 

Abonați-vă la ȘTIRILE ZILEI pentru a fi la curent cu cele mai noi informații.
ABONEAZĂ-TE ȘTIRILE ZILEI
Comentează
Google News Urmărește-ne pe Google News Abonați-vă la canalul Libertatea de WhatsApp pentru a fi la curent cu ultimele informații
Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.