Preşedintele Camerei Deputaţilor spune că salariul său de la Parlament se duce direct pe card.

„De aici de la Parlament salariul se duce direct pe card şi mie mi-e frică să plec cu sacoşa cu bani de aici, aşa că rămân pe card… Dacă se supără cei de la casierie şi îmi dau numai monede, plec cu sacul”, a spus Dragnea la Palatul Parlamentului, întrebat dacă foloseşte cardul sau preferă, la fel ca premierul Mihai Tudose, să folosească bani cash.

Premierul Mihai Tudose declara, recent, despre salariul său că încape într-un plic subțire.
”Și mai e ceva, sunt și căsătorit, adică știți cât de repede dispare?”, a comentat prim-ministrul, la TVR, faptul că nu folosește cardul bancar și că își ține salariul în buzunar. Potrivit legii salarizării unice, începând cu luna iulie a acestui an, premierul Tudose are un salariu de 17.400 de lei, lunar.

Abonați-vă la ȘTIRILE ZILEI pentru a fi la curent cu cele mai noi informații.
ABONEAZĂ-TE ȘTIRILE ZILEI
Comentează
Abonați-vă la canalul Libertatea de WhatsApp pentru a fi la curent cu ultimele informații
Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.