800 de oameni au asistat la primul spectacol al celor trei mamifere

Florin Mazilu, dresorul delfinilor din ConstanţaFlorin Mazilu este unul dintre cei cinci dresori care stau toată ziua în preajma celor trei delfini de la Constanţa, Ni-Ni, Chen- Chen şi Pei-Pei. Până să-l ia Delfinariul în echipa de învăţători pentru înotătoare, era salvamar pe Litoral. “Acum aş sta toată ziua la muncă. Nu pot descrie ceea ce simt atunci când lucrez cu delfinii. E o satisfacţie totală. Chiar dacă am probleme sau dacă sunt supărat, când sunt cu ei îmi trec toate. Aş vrea să fac asta toată viaţa“, mărturiseşte Florin.

La primul lor spectacol, care a avut loc sâmbătă, Florin a avut cele mai multe emoţii. I s-au rispit odată cu prima tumbă a înotătoarelor şi, de pe marginea bazinului, i-a aplaudat minute în şir.

Delfinii au dat un spectacol pe cinste

Îl pregăteşte pe masculul

Pei-Pei Deşi lucrează mai des cu masculul Pei-Pei, despre care spune că “e un tip nebunatic şi foarte curios”, îi iubeşte pe toţi la fel de mult.

Abonați-vă la ȘTIRILE ZILEI pentru a fi la curent cu cele mai noi informații.
ABONEAZĂ-TE ȘTIRILE ZILEI
Comentează
Google News Urmărește-ne pe Google News Abonați-vă la canalul Libertatea de WhatsApp pentru a fi la curent cu ultimele informații
Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.