0-299061-m2.jpg

Aparent, şoferul Hondei, gălăţeanul Cătălin Petică de 25 de ani, este nevinovat, pentru că, susţine el, a fost dirijat de un poliţist aflat în intersecţie, care i-a permis să treverseze intersecţia. „Poliţistul din intersecţie mi-a făcut semn să trec. Am avut în faţă mai multe maşini care au reuşit să treverseze intersecţia, însă eu nu am mai apucat să trec. Duba poliţiei m-a lovit în partea dreaptă a maşini mele. Agentul din intersecţie nu a semnalat niciun că s-ar apropia vreo maşină prioritară.

Sper că nu mă vor scoate pe mine vinovat”, ne-a spus şoferul ghinionist. În urma impactului, unul dintre poliţiştii din escortă a fost rănit uşor. Cei doi deţinuţi, un bărbat şi o femeie, au fost preluaţi de altă maşină de poliţie şi duşi la Tribunalul Bucureşti pentru prelugire a mandatelor de arestare.

Abonați-vă la ȘTIRILE ZILEI pentru a fi la curent cu cele mai noi informații.
ABONEAZĂ-TE ȘTIRILE ZILEI

Ați sesizat o eroare într-un articol din Libertatea? Ne puteți scrie pe adresa de email eroare@libertatea.ro

Comentează
Google News Urmărește-ne pe Google News Abonați-vă la canalul Libertatea de WhatsApp pentru a fi la curent cu ultimele informații
Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.