Fotbalistul lui FC Kaiserslautern, Laurentiu Reghecampf, nu isi mai incape in piele de fericire de pe 1 septembrie, cand actuala lui sotie, Ana Maria Prodan, l-a adus pe lume pe micutul Laurentiu junior, pe care l-a poreclit ‘Prodanel’, pentru ca este ‘nervos’ ca mama lui.


La 35 de ani, Ana Maria Prodan a dat nastere unui baietel perfect sanatos, cu o pofta nemaipomenita de mancare. Piciul, care a primit numele tatalui sau, Laurentiu, a devenit nu numai rasfatatul familiei Reghecampf – Prodan, dar si al membrilor echipei de fotbal FC Kaiserslautern, la care activeaza tatal lui ca fundas dreapta. ‘Laurentiu il duce zilnic pe bebe la stadion. Dupa fiecare antrenament, toata echipa sta si il alinta pe „tartacuta” al nostru cel putin 5 minute. Taica-su e tare mandru de el. Il studiaza non-stop, nici nu mai vrea sa doarma doar ca sa stea langa junior’, a povestit Ana Maria Prodan pentru Libertatea.


Felicitata de fostul sot

Ana Maria Prodan a ramas in relatii excelente cu fostul sau sot, ex-baschetbalistul Tibi Dumitrescu, aflat in acest moment la Los Angeles. Desi le-a adus in Germania pe fetele sale si ale Anei Maria Prodan, Sarah si Rebbeca, Tibi nu a avut timp sa treaca pe la spital sa-l vada pe nou-nascutul Laurentiu junior, insa i-a felicitat telefonic pe parintii acestuia, Reghe si Ana Maria Prodan. ‘Tibi nu a stat deloc in Germania, le-a adus pe fete si a plecat spre Statele Unite ale Americii cu urmatoarea cursa. Oricum, ele ii povestesc zilnic de bebe. Tibi s-a bucurat pentru noi. Suntem oameni, nu animale, sa ne dusmanim’, spune Ana Maria.


Micutul are parul blond si ochii albastri


Copilasul a primit mai multe cadouri, printre care ursuleti din plus sau portelan, din partea jucatorilor de la FC Kaiserslautern, care sunt bucurosi ca micutul aduce a neamt veritabil, fiind blond cu ochii albastri.


Pentru ca se infurie repede daca nu e gata mancarea la timp, Laurentiu junior a primit de la tatal sau  porecla ‘Prodanel’, in ideea ca are aceeasi fire agitata ca a mamei, Ana Maria Prodan. ‘In loc de 50 de mililitri de laptic la o masa, el bea 100, iar daca incerc sa-i scot biberonul, e mare scandal. Dupa ce papa tot ce prinde, rade de nu mai poate, iar cand simte doar putin pipi, misca piciorusele non-stop pana il schimb. Eu il strig „testosul”, iar Laurentiu ii spune „Prodanel” pentru ca este agitat ca mine. Cand ii trec nervii astuia mic, Laurentiu ii spune „ingerasul lui tati” sau „brotacel”‘, a mai marturisit Ana Maria Prodan.


 


 

Abonați-vă la ȘTIRILE ZILEI pentru a fi la curent cu cele mai noi informații.
ABONEAZĂ-TE ȘTIRILE ZILEI
Comentează
Google News Urmărește-ne pe Google News Abonați-vă la canalul Libertatea de WhatsApp pentru a fi la curent cu ultimele informații
Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.