Atunci, ”o femeie decedată a stat dimineața, de la ora 08.30, până seara, într-un cearșaf mizerabil, în condiții mizerabile”, a spus el, promițând și imagini cu aceasta.

”Deci faptul că s-ar fi produs un accident este o minciună”, a adăugat el.

E o practică cu lăsarea decedaților pe acele scări interioare.

Deputatul USR Emanuel Ungureanu:
Un alt caz revoltător de la Spitalul Universitar, dezvăluit de Emanuel Ungureanu: „O femeie moartă a stat de dimineața până seara într-un cearșaf”
Femeia decedată în 25 iunie 2019, care a stat în Spitalul Universitar de dimineață până seara

”Îmi amintesc scenele filmate vara trecută în depozitele de gunoi din curtea aceluiași spital care au fost strânse doar după ce am făcut eu publice acele imagini. Erau depozite în care se recondiționau tărgi”, a afirmat deputatul.

Abonați-vă la ȘTIRILE ZILEI pentru a fi la curent cu cele mai noi informații.
ABONEAZĂ-TE ȘTIRILE ZILEI

Ați sesizat o eroare într-un articol din Libertatea? Ne puteți scrie pe adresa de email eroare@libertatea.ro

Comentează
Abonați-vă la canalul Libertatea de WhatsApp pentru a fi la curent cu ultimele informații
Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.