Catalin Mihalache (40 de ani), un artist din comuna Milcov, judetul Olt, a facut o pasiune pentru statui. La el in curte au putut fi vazuti Becali, Traian Basescu si Elena Udrea, Vlad Tepes si multi altii.


Bustul lui Traian Basescu s-a vandut fara prea mare bataie de cap. ‘Initial, am cerut 10.000 de lei pe el, dar aveam nevoie de bani urgent, asa ca am ajuns la 4.000 de lei, si l-am facut cadou si pe domnul Becali’, a explicat Catalin. Basescu si Becali erau statuile preferate de cei care se casatoreau si doreau sa aiba o poza inedita.

Ileana Lazariuc are chip de sirena

Din ciment si nisip, o sirena bibelou, inca nefinisata, sta cuminte pe o masa in curtea lui Catalin. ‘Este Ileana Lazariuc. O fac sirena pentru ca este o femeie frumoasa, plina de personalitate’. In mijlocul curtii stau busturile domnitorului Vlad Tepes si al Elenei Udrea. ‘Tepes reprezinta, dupa parerea mea, cel mai bine poporul roman: dam si ne luam tepe’, surade Catalin. Pe Elena Udrea a executat-o in trei zile, la cererea satenilor. ‘Cei din sat care se pricep la politica au spus ca e bine sa o fac pentru ca ea e femeia momentului’, spune Catalin.

Abonați-vă la ȘTIRILE ZILEI pentru a fi la curent cu cele mai noi informații.
ABONEAZĂ-TE ȘTIRILE ZILEI
Urmărește cel mai nou VIDEO
Comentează
Google News Urmărește-ne pe Google News Abonați-vă la canalul Libertatea de WhatsApp pentru a fi la curent cu ultimele informații
Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.