Sicriul lui John McCain a fost acoperit de steagul Statelor Unite și a fost cărat de membri ai Gărzii Naționale din Arizona până în holul de la intrarea într-o clădire. Miercuri, McCain urma să împlinească 82 de ani, conform Daily Mail.

După ce soția fostului senator american a sărutat sicriul, Cindy McCain, fiica lui, a început să plângă în hohote, iar cei doi fii – amândoi îmbrăcați în uniforme – și-au salutat tatăl.

Senatorul de Arizona John McCain a murit, la vârsta de 81 de ani, după ce fusese diagnosticat, în vara anului 2017, cu glioblasfom – o formă galopantă de cancer pe creier.

Fostul candidat la alegerile prezidențiale din 2008 era considerat un erou al războiului din Vietnam, unde a fost prizonier timp de cinci ani.


CITEȘTE ȘI: SUPER EXCLUSIVITATE/ Primele imagini cu Elena Udrea gravidă în 7 luni. Avem fotografiile și dovezile pe care le vâna toată lumea!

EXCLUSIV / Declarația unui fermier despre uciderea porcilor: „A fost un masacru. Sunt șocat. Am în ochi imaginea cu porcii cărora le dădea sângele pe rât”


FOTO: EPA

Abonați-vă la ȘTIRILE ZILEI pentru a fi la curent cu cele mai noi informații.
ABONEAZĂ-TE ȘTIRILE ZILEI
Comentează
Google News Urmărește-ne pe Google News Abonați-vă la canalul Libertatea de WhatsApp pentru a fi la curent cu ultimele informații
Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.