Dosarul vizează activitatea lui Şerban Pop din perioada în care a fost şef al ANAF 2012-2013, acesta fiind suspectat de activităţi de corupţie. Mai exact, potrivit unor surse judiciare citate de România TV el ar fi fost complice la dare de mită, 230.000 de euro ajungând la conducerea DIICOT pentru soluționarea unui dosar la DIICOT în care este implicat omul de afaceri Horia Simu.
Șerban Pop a fost audiat de procurori, după care a fost scos din sediul DNA cu cătușe la mâini și urcat într-o mașină a poliției.
În acelaşi dosar a fost chemată la audieri şi Alina Bica, fost procuror-şef DIICOT.
 
 
 

Abonați-vă la ȘTIRILE ZILEI pentru a fi la curent cu cele mai noi informații.
ABONEAZĂ-TE ȘTIRILE ZILEI

Ați sesizat o eroare într-un articol din Libertatea? Ne puteți scrie pe adresa de email eroare@libertatea.ro

Comentează
Google News Urmărește-ne pe Google News Abonați-vă la canalul Libertatea de WhatsApp pentru a fi la curent cu ultimele informații
Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.