Cele peste 100.000 de huse care au ieşit pe poarta fabricii sunt distribuite pe toate continentele mai puţin în România unde nu există încă piaţă de desfacere.

Suceveanca a început în urmă cu câţiva ani să facă accesorii  pentru avioanele străine. Chiar dacă nu au călătorit vreodată cu avioanele companiilor British Airways, Air France, Saudi Airlines, Luftansa, Qatar Airlines, Virgin Atlantic sau Singapore Airlines, zeci de muncitoare realizează husele pentru scaunele aeronavelor acestora. Puţini sunt cei care ştiu că, la Suceava, de 15 ani se fac accesorii pentru zece companii aeriene. Huse, tetiere, mănuşi, şervete, perdele, pături sunt doar câteva din accesoriile confecţionate la  aceeaşi firmă.

Abonați-vă la ȘTIRILE ZILEI pentru a fi la curent cu cele mai noi informații.
ABONEAZĂ-TE ȘTIRILE ZILEI

Ați sesizat o eroare într-un articol din Libertatea? Ne puteți scrie pe adresa de email eroare@libertatea.ro

Comentează
Google News Urmărește-ne pe Google News Abonați-vă la canalul Libertatea de WhatsApp pentru a fi la curent cu ultimele informații
Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.