„Sperăm să înceapă o nouă eră pentru motocicletă”, a declarat Anoop Prakash, director executiv al diviziei indiene a Harley Davidson, într-un comunicat de presă. Faimoasa marcă americană de motociclete speră să deschidă noi sucursale până la sfârşitul anului la New Delhi şi Mumbai.

India este a doua piaţă mondială de motociclete, dar este vorba în principal de motoare mai puţin puternice şi mai ieftine, concepute pentru a se strecura pe străduţele marilor metropole, informează Agerpres.

Preţul de pornire al acestor motociclete, care se fabrică în 12 modele, este de 695.000 de rupii (14.917 dolari) şi poate ajunge până la 3,5 milioane de rupii, potrivit Harley Davidson.

Abonați-vă la ȘTIRILE ZILEI pentru a fi la curent cu cele mai noi informații.
ABONEAZĂ-TE ȘTIRILE ZILEI
Comentează
Google News Urmărește-ne pe Google News Abonați-vă la canalul Libertatea de WhatsApp pentru a fi la curent cu ultimele informații
Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.