UPDATE ora 21:40. Incendiul a fost lichidat și nu au fost înregistrate victime, potrivit pompierilor.

Populația a fost avertizată să rămână în case și să închidă ferestrele locuințelor, întrucât există cantități mari de fum în atmosferă în urma arderilor cauciucurilor depozitate la vulcanizare.

Potrivit IGSU, citat de Agerpres, pentru localizarea şi stingerea flăcărilor, la faţa locului intervin patru maşini de stingere. Totodată, în zonă au fost trimise două ambulanţe SMURD, un modul de descarcerare şi o ambulanţă a serviciului judeţean de ambulanţă.

Sursa foto: IGSU/Main News

Abonați-vă la ȘTIRILE ZILEI pentru a fi la curent cu cele mai noi informații.
ABONEAZĂ-TE ȘTIRILE ZILEI

Ați sesizat o eroare într-un articol din Libertatea? Ne puteți scrie pe adresa de email eroare@libertatea.ro

Comentează
Google News Urmărește-ne pe Google News Abonați-vă la canalul Libertatea de WhatsApp pentru a fi la curent cu ultimele informații
Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.