Primarul municipiului Targu-Jiu, Florin Carciumaru, a gasit o solutie inedita pentru a-i supraveghea pe salariatii din subordinea sa. El isi urmareste angajatii folosindu-se de un binoclu.


‘A fost o enigma cum de putea sa observe totul, iar noi nu stiam de unde are toate datele. Abia dupa doua saptamani l-am observat, cocotat pe primarie, cum ne urmarea cu binoclul pe care il avea’, spune Marius Ionescu, directorul tehnic din cadrul primariei.

Binoclul i-a fost de mare folos primarului, in perioada sarbatorilor pascale, cand a supravegheat modul in care se facea sacrificarea mieilor in pietele din oras. Pe langa toate acestea, edilul-sef  gorjean spune ca mai foloseste binoclul pentru a urmari, din biroul de la primarie, meciurile din campionatul de fotbal.

Florin Carciumaru este convins ca utilizarea binoclului e ‘o idee foarte buna’, care il sprijina in desfasurarea activitatii.


 

Abonați-vă la ȘTIRILE ZILEI pentru a fi la curent cu cele mai noi informații.
ABONEAZĂ-TE ȘTIRILE ZILEI
Comentează
Abonați-vă la canalul Libertatea de WhatsApp pentru a fi la curent cu ultimele informații
Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.