4375-245301-8editiepitici.jpgCastelul e atât de mare, încât se vede din orice unghi al parcului. Lucrările nu sunt încă terminate, însă Municipalitatea speră să inaugureze locul de joacă la începutul lunii viitoare.

Ce e clar e că o dată intraţi aici prichindeii nu se vor plictisi: spaţiul e unul generos şi e presărat cu tot felul de jucării şi de accesorii care vor constitui “piese de încercare” pentru copii. Locul de joacă face parte dintr- un proiect de modernizare urbană al Primăriei Capitalei.

Hei, ce-aţi făcut cu partea de sus?!

4375-245302-8editiealei.jpgPiticii de grădină nu mai sunt la modă printre decoraţiuni. Mai nou, în parcuri au răsărit jumătăţi de om… Perechi de blugi cu tot cu încălţări şi nelipsita curea au fost montate din loc în loc în parcul din spatele Palatului Copiilor. Decoraţiunile care n-au cum să nu-ţi sară în ochi au fost donate de un magazin care comercializează produse de casă şi grădină.

Aleile sunt gata

Aleile din parcul Izvor care duc spre castel au fost deja amenajate de constructori.

fotografii: Simona Ghiţă, Gabriel Pătruţ

Abonați-vă la ȘTIRILE ZILEI pentru a fi la curent cu cele mai noi informații.
ABONEAZĂ-TE ȘTIRILE ZILEI

Ați sesizat o eroare într-un articol din Libertatea? Ne puteți scrie pe adresa de email eroare@libertatea.ro

Comentează
Google News Urmărește-ne pe Google News Abonați-vă la canalul Libertatea de WhatsApp pentru a fi la curent cu ultimele informații
Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.