Eugen Preda, liderul clanului ce a fost implicat, sâmbătă, în scandalul de la Plaza România, este sportiv al clubului Dinamo Braşov şi este agent de poliţie. Acesta a fost de patru ori campion mondial la karate.

0-127702-spitalmunicipal.jpgChestorul Popescu, comandant al clubului Dinamo Bucureşti a declarat că regula clubului Dinamo este ca sportivii legitimaţi să fie încadraţi şi în structurile Poliţiei, în funcţie de studii.

El a mai spus că, în funcţie de rezultatele anchetei poliţiei, Preda riscă să fie sancţionat pentru implicarea sa în scandalul de la Plaza România.

Şeful clanului Preda, Eugen Preda a stat aproape 24 de ore la Spitalul Municipal, în urma bătăii cu cuţite de la mall-ul din Drumul Taberei. Bărbatul a primit îngrijiri medicale, pentru un traumatism la cap. Procurorii au aşteptat pe tot parcursul zilei ca Preda să fie externat, pentru a-l putea ancheta.

Abonați-vă la ȘTIRILE ZILEI pentru a fi la curent cu cele mai noi informații.
ABONEAZĂ-TE ȘTIRILE ZILEI

Ați sesizat o eroare într-un articol din Libertatea? Ne puteți scrie pe adresa de email eroare@libertatea.ro

Comentează
Google News Urmărește-ne pe Google News Abonați-vă la canalul Libertatea de WhatsApp pentru a fi la curent cu ultimele informații
Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.