Liana Stanciu, vedetă TV, radio și șefa delegației României la concursul Eurovision din 2021, realizează matinalul de la Magic FM. De la 7 la 10 dimineața, emisiunea ”Magic Morning” a Lianei Stanciu adună aproape 500.000 de ascultători la nivel național, plasând Magic FM pe locurile 5-6 în topul audienței din România. 

Miercuri, 16  martie 2022, Liana Stanciu a marcat la radio ziua de naștere a unui politician.

Liana Stanciu vorbea despre războiul din Ucraina și despre decizia de acum câteva zile a trupei Pink Floyd de a opri ca melodiile lor să ajungă, prin platformele de streaming, în Rusia și Belarus. 

Prezentatoarea de la Magic FM a anunțat că va difuza melodia ”We Don’t Need No Education”. Aflată pe albumul ”The Wall” piesa a fost codificată generații la rând drept simbol al libertății de exprimare. 

”Aș vrea să dedic melodia domnului Ciucu, un domn care înseamnă mult pentru Sectorul 6”, a spus Liana Stanciu. Ea s-a referit la primarul PNL, Ciprian Ciucu, cel care a împlinit miercuri 44 de ani.

Abonați-vă la ȘTIRILE ZILEI pentru a fi la curent cu cele mai noi informații.
ABONEAZĂ-TE ȘTIRILE ZILEI

Ați sesizat o eroare într-un articol din Libertatea? Ne puteți scrie pe adresa de email eroare@libertatea.ro

Comentează
Abonați-vă la canalul Libertatea de WhatsApp pentru a fi la curent cu ultimele informații
Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.