Lacrimi si durere, ieri, la Piatra Neamt. La o saptamana dupa ce a adus Romaniei cel mai bun punctaj din istoria participarii tarii noastre la concursul Eurovision, Mihai Trastariu si-a inmormantat mama.


Mai mult de o suta de oameni i-au fost alaturi cantaretului, ieri, cand acesta si-a condus mama pe ultimul drum.
“Imi pare atat de rau ca nu am apucat sa vorbim dupa ce am venit de la Eurovision, ca sa-i spun cat sunt de fericit!”, ne-a marturisit Mihai cu lacrimi in ochi. “Mama a avut intotdeauna incredere in mine si m-a sprijinit in momentele grele ale carierei mele. Sunt sigur ca, de acolo, de Sus, ma va veghea in continuare”.


Mama lui Mihai, Natalia, avea 66 de ani si se afla de mai mult timp in Spitalul din Piatra Neamt, dupa ce fusese diagnosticata cu ciroza hepatica.


Ea a intrat in coma luni seara, chiar inainte ca Mihai sa se intoarca in tara. “Am insistat ca ea sa fie adusa la Bucuresti, chiar daca medicii ii dadeau putine sanse. Am sperat pana in ultima clipa intr-o minune”. Totul s-a sfarsit insa joi dimineata, cand inima Nataliei a incetat sa mai bata. Ea a fost inmormantata ieri in cimitirul “Batca Doamnei” din Piatra Neamt.


Alaturi de Mihai s-au aflat cei doi frati si sora lui, precum si compozitorul piesei “Tornero”, Eduard Carcota. Lacrimile copiilor Nataliei s-au amestecat cu ploaia care a inceput sa cada in momentul in care sicriul a fost scos din capela.

Abonați-vă la ȘTIRILE ZILEI pentru a fi la curent cu cele mai noi informații.
ABONEAZĂ-TE ȘTIRILE ZILEI
Comentează
Google News Urmărește-ne pe Google News Abonați-vă la canalul Libertatea de WhatsApp pentru a fi la curent cu ultimele informații
Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.