Chiar dacă pentru unii poate părea ciudat, locuitorii din Vişani, Brăila, s-au obişnuit cu Marius Diego- Armando-Maradona Băbeanu, vecinul lor pompier. Tânărul în vârstă de 28 de ani s-a ales cu acest prenume neobişnuit de la tatăl său, Traian Băbeanu, fost fotbalist şi microbist înfocat.

Nuntă în culorile lui Dinamo

Ca să evite situaţiile neobişnuite, fiul său a învăţat să nu plece niciodată fără acte de acasă, mai ales că nici ofiţerul de stare civilă care l-a căsătorit weekendul trecut nu credea că acesta e numele lui real.
“Îmi place numele meu, mai ales că sunt microbist. Până şi nunta am făcut-o în culorile echipei mele favorite – roşu-alb. Am discutat şi cu soţia mea şi am stabilit că, dacă vom avea o fată, o vom boteza Simona Halep”, ne-a mărturisit mândru ginerica.


certif_casatorie_maradona.JPGIcon photoVEZI GALERIA  FOTOPOZA 1 / 10

Abonați-vă la ȘTIRILE ZILEI pentru a fi la curent cu cele mai noi informații.
ABONEAZĂ-TE ȘTIRILE ZILEI

Ați sesizat o eroare într-un articol din Libertatea? Ne puteți scrie pe adresa de email eroare@libertatea.ro

Comentează
Google News Urmărește-ne pe Google News Abonați-vă la canalul Libertatea de WhatsApp pentru a fi la curent cu ultimele informații
Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.