Întrebat dacă dorește să-și mențină funcția de vicepremier și dacă ar dori să rămână în actualul cabinet, Marko Bela a răspuns că acest lucru va depinde de echipa nou-formată și de viitorul program de guvernare.
„Depinde cum arată formula. Deocamdată, nu s-a pus problema plecării mele, cum s-a vehiculat, dar, vă spun sincer, în ceea ce mă priveşte, totul depinde de echipă şi de program. (…) Deocamdată, discutăm prezenţa noastră, a UDMR, în ce fel, cu ce program, şi după aceea discutăm echipa. Prima dată discutăm programe”, a arătat Marko Bela, potrivit Mediafax.
 
 

Abonați-vă la ȘTIRILE ZILEI pentru a fi la curent cu cele mai noi informații.
ABONEAZĂ-TE ȘTIRILE ZILEI

Ați sesizat o eroare într-un articol din Libertatea? Ne puteți scrie pe adresa de email eroare@libertatea.ro

Comentează
Google News Urmărește-ne pe Google News Abonați-vă la canalul Libertatea de WhatsApp pentru a fi la curent cu ultimele informații
Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.