O mașină înmatriculată cu numere de Constanța a ars pe Autostrada A2, Autostrada Soarelui, la kilometrul 124, pe sensul către București.

Nu se cunosc, cel puțin pentru moment, motivele din cauza cărora a ars mașina, singurul lucru cert fiind că șoferul a reușit să iasă la timp din vehiculul care a ars precum o torță.

Intervenția pompierilor, în timp util, a fost imposibilă, aceștia nereușind să mai salveze ceva din mașină.

Din primele informații, șoferul a simțit miros de fum și a tras mașina pe partea dreaptă a drumului, iar incendiul a durat 20 de minute, mașina fiind distrusă aproape în totalitate.

 

Abonați-vă la ȘTIRILE ZILEI pentru a fi la curent cu cele mai noi informații.
ABONEAZĂ-TE ȘTIRILE ZILEI

Ați sesizat o eroare într-un articol din Libertatea? Ne puteți scrie pe adresa de email eroare@libertatea.ro

Comentează
Google News Urmărește-ne pe Google News Abonați-vă la canalul Libertatea de WhatsApp pentru a fi la curent cu ultimele informații
Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.