Acestea sunt rezultatele expertizei făcute în acest caz, până acum, informații exclusive obținute de Antena 3 în urma audierilor și discuțiilor purtate cu criminalul de la Titu.

Astfel, medicii au ajuns la concluzia că militarul are un comportament deviant și chiar au aflat că era sub tratament psihiatric.

Mai mult, criminalul se răzgândește de la un moment la altul și chiar vrea să fie eliberat. Florin Oprea a contestat măsura arestului.

Bărbatul nu s-a putut împăca cu gândul că Alexandra Elena Marin, iubita lui de 25 de ani, nu mai voia să se împace cu el. Florin Oprea era foarte violent atunci când făcea crize de gelozie.

De altfel, pentru a stabili dacă avea sau nu discermănânt în momentul când a comis crima, va fi supus unei evaluări psihiatrice.

Subofiţerul Oprea Florin Victor a intrat marți, 23 ianuarie, în coaforul unde se afla fosta sa iubită şi a înjunghiat-o cu un cuţit, în repetate rânduri. El a fugit apoi de la fața locului și s-a urcat într-un taxi.

I-a spus șoferului să-l ducă direct la poliție pentru a se preda. Alexandra Elena Marin, în vârstă de 27 de ani, a fost transportată de urgență la spital, însă a murit în urma rănilor suferite.

Florin Oprea a fost arestat preventiv pentru 30 zile, fiind acuzat de omor.


CITEȘTE ȘI… Un doctor împărtășește dorințele copiilor aflați pe patul de moarte: „Fii bun și mănâncă înghețată”

Doi jurnalişti au fost omorâți. Trupurile lor au fost găsite pe o plantație de trestie de zahăr în Guatemala


 

Abonați-vă la ȘTIRILE ZILEI pentru a fi la curent cu cele mai noi informații.
ABONEAZĂ-TE ȘTIRILE ZILEI
Comentează
Google News Urmărește-ne pe Google News Abonați-vă la canalul Libertatea de WhatsApp pentru a fi la curent cu ultimele informații
Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.