Pompierii militari din Detașamentele 1 și 2 Oradea au intervenit prompt la fața locului.

„La fața locului au fost mobilizate mai multe resurse pentru gestionarea eficientă a situației: o autospecială de primă intervenție, o autospecială de descarcerare grea, ambulanța SMURD, ambulanța de Terapie Intensivă Mobilă a SMURD Oradea, cu medic de urgență”, a spus plutonier Alina Butaci, purtătorul de cuvânt al ISU Bihor.

Imaginile surprinse de o cameră de supraveghere arată cum șoferul nu a încetinit la intrarea în sensul giratoriu, iar din cauza vitezei excesive, mașina a zburat atât peste acesta, cât și peste alte două autoturisme.

În urma impactului, șoferul a rămas încarcerat și a fost nevoie de intervenția echipelor de descarcerare.

„Bărbatul a suferit răni ușoare și medii, fiind transportat la spital de către echipajul medical SMURD, pentru investigații și îngrijiri suplimentare”, a mai precizat purtătorul de cuvânt al ISU Bihor.

Inițial, mulți au crezut că este vorba despre un șofer teribilist. Însă, potrivit publicației locale Bihon, bărbatul a suferit o criză de diabet la volan.

Testele efectuate de poliție au confirmat că șoferul nu se afla sub influența alcoolului sau a substanțelor interzise.

Tot în Oradea, un accident a avut loc joi dimineață, 30 octombrie, pe Bulevardul Decebal. Două mașini s-au ciocnit într-un sens giratoriu, iar una dintre ele s-a răsturnat. 

Abonați-vă la ȘTIRILE ZILEI pentru a fi la curent cu cele mai noi informații.
ABONEAZĂ-TE ȘTIRILE ZILEI
Google News Urmărește-ne pe Google News Abonați-vă la canalul Libertatea de WhatsApp pentru a fi la curent cu ultimele informații
Comentarii (1)
Avatar comentarii

Demradulescu 04.12.2025, 22:22

Bietul Sergiu Nicolaescu cred că ar fi invidios văzând cascadoria,dar nu l-ar lua în trupa lui,amator,dacă i-ar spune să repete scena sigur ar da bir cu fugiții.

Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.