Multumit


Ministrul internelor, Vasile Blaga, considera ca Directia Generala Anticoruptie, rezultata in urma colaborarii cu partenerii britanici si spanioli, este o institutie stabila, care nu are nimic de-a face cu structurile sau practicile anterioare. El a evidentiat faptul ca directia anticoruptie este condusa de un procuror, iar in structurile de conducere se regasesc si alti reprezentanti ai Parchetului.


Traseist


Deputatul Alexandru Ciocalteu a renuntat la statutul de independent si activeaza mai nou in cadrul grupului parlamentar PD. In acest fel a reusit performanta ca in mai putin de un an sa treaca prin trei grupuri parlamentare. Ciocalteu a fost ales parlamentar pe listele PRM. El a parasit partidul in vara anului trecut si a devenit independent. Dar s-a dezis si de acest statut dupa opt luni.

Abonați-vă la ȘTIRILE ZILEI pentru a fi la curent cu cele mai noi informații.
ABONEAZĂ-TE ȘTIRILE ZILEI
Comentează
Google News Urmărește-ne pe Google News Abonați-vă la canalul Libertatea de WhatsApp pentru a fi la curent cu ultimele informații
Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.