avem grija de ceilalti copii. Eu si sotul meu ne chinuim sa le asiguram macar doua mese pe zi celor sapte copii pe care ii avem in intretinere, pentru ca o fata s-a casatorit.
Singurul venit este alocatia a sase dintre ei. Pentru una din fete, care este muta, nu primim nici alocatie si nici pensie de handicapat, pentru ca nu am avut bani sa-i scoatem actele necesare.
Va scriu si va rog cu lacrimi in ochi sa ma ajutati. Nu avem curent electric si ne este foarte greu, nu am bani sa platesc datoria la Electrica de 5 milioane de lei. De aceea, copiii isi fac temele la lumanare si mi se rupe sufletul cand ii vad. Nu avem lemne de foc si de aceea sunt toti raciti tot timpul.
Aurelia Frasineanu, sat Valea Ciresului

Abonați-vă la ȘTIRILE ZILEI pentru a fi la curent cu cele mai noi informații.
ABONEAZĂ-TE ȘTIRILE ZILEI
Comentează
Google News Urmărește-ne pe Google News Abonați-vă la canalul Libertatea de WhatsApp pentru a fi la curent cu ultimele informații
Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.