Incidentul a avut loc pe aeroportul Anquing din provincia Anhui, de unde aeronava Lucky Air urma să decoleze. Bătrâna Fang a aruncat monede în direcția motorului, sperând că astfel va avea noroc pe durata călătoriei. Nu a avut, însă, căci a ajuns în spatele gratiilor.

Personalul de zbor a văzut una dintre monede pe jos, sub motor, astfel încât a decis să anuleze zborul și să o plaseze pe Fang în custodia poliției.

Este vorba de al doilea caz care are loc în ultimele luni. În iunie un avion al companiei China Southern a decolat cu întârziere după ce o pasageră în vârstă de 80 de ani și-a aruncat mărunțișul în unul din motoare pentru a-i aduce noroc în timpul zborului. Avionul care făcea cursa între Shanghai și Canton a avut o întârziere de peste 5 ore.


Citește și: EXCLUSIV/ Imagini care nu au mai fost difuzate. Primele ore după incendiul din Colectiv, la Spitalul Floreasca


Abonați-vă la ȘTIRILE ZILEI pentru a fi la curent cu cele mai noi informații.
ABONEAZĂ-TE ȘTIRILE ZILEI
Comentează
Google News Urmărește-ne pe Google News Abonați-vă la canalul Libertatea de WhatsApp pentru a fi la curent cu ultimele informații
Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.