Potrivit informaţiilor furnizate de presa locală, Li Yingfang a plătit mai întâi 70.000 de yuani (10.000 de dolari) unui bărbat pentru a o ucide pe fiica celui de-al doilea soţ, dar fata a reuşit să scape. Femeia şi-a luat apoi fiul de nouă ani la o întâlnire cu asasinul plătit care l-a sugrumat pe băiat şi l-a abandonat lângă un drum de ţară.

Femeia a primit iniţial o sentinţă de condamnare la moarte suspendată timp de doi ani pentru că a suferit de depresie după ce a avut nu mai puţin de două avorturi din cauza interdicţiei de a avea mai mult de un copil.

Înalta Curte Populară a decis însă că depresia de care suferea femeia nu este legată direct de crimă.

La rândul său, criminalul a primit, iniţial, o sentinţă  de condamnare la moarte cu suspendare, care nu a fost schimbată, încă,  de instanţa superioară.

Abonați-vă la ȘTIRILE ZILEI pentru a fi la curent cu cele mai noi informații.
ABONEAZĂ-TE ȘTIRILE ZILEI
Comentează
Google News Urmărește-ne pe Google News Abonați-vă la canalul Libertatea de WhatsApp pentru a fi la curent cu ultimele informații
Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.