Ea a refuzat să-şi dezvăluie adevărata identitate de teamă ca ea sau familia sa să nu fie sechestraţi în ţara de origine, dominată de sărăcie. Servitoarea a moştenit banii şi un apartament de lux în zona comercială din Orchard Road, din partea medicului şi filantroapei singaporeze Quek Kai Miew.

„Nu existau secrete între noi, aşa că nu m-a surprins deloc când mi-a spus că îmi va lăsa toţi banii”

După două decenii petrecute în Singapore, servitoarea a demarat procedurile de obţinere a reşedinţei permanente în această ţară, susţinând că moştenirea primită nu îi va schimba stilul de viaţă.

Abonați-vă la ȘTIRILE ZILEI pentru a fi la curent cu cele mai noi informații.
ABONEAZĂ-TE ȘTIRILE ZILEI
Comentează
Google News Urmărește-ne pe Google News Abonați-vă la canalul Libertatea de WhatsApp pentru a fi la curent cu ultimele informații
Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.