Angajații companiei de salubritate protestează față de reducerea salariilor și modificarea programului de lucru.

Gunoierii au respins ieri oferta autorităților locale, care propuneau o reducere de numai 3,8 la sută a salariilor, în loc de 5 la sută, cât se preconiza inițial, și au decis să continue greva, informează postul de televiziune spaniol Antena 3.

Locuitorii orașului sunt afectați de faptul că trotuarele sunt pline de gunoaie și în multe locuri nu se mai poate circula.

Más vídeos en Antena3
 

Vezi subiectele la matematică la Evaluarea Națională 2026 – ce le-a picat elevilor.

Abonați-vă la ȘTIRILE ZILEI pentru a fi la curent cu cele mai noi informații.
ABONEAZĂ-TE ȘTIRILE ZILEI
Comentează
Abonați-vă la canalul Libertatea de WhatsApp pentru a fi la curent cu ultimele informații
Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.