Asta, după ce magistraţii de la Curtea Supremă de Apel din Africa de Sud l-a găsit „vinovat de omor, el având intenţii criminale, în procesul în care este judecat pentru moartea iubitei sale,  Reeva Steenkamp. Astfel, încadrarea faptei a fost schimbată de la „omor din cuplă” la „crimă”, ceea ce îl va duce din nou pe fostul campion în spatele gratiilor, Pentru ani buni!

Oscar Pistorius fusese condamnat, iniţial, la cinci ani de închisoare, pentru omor din culpă. În luna octombrie, el a fost plasat în arest la domiciliu.
Oscar Pistorius, în vârstă de 27 de ani, a împuşcat-o mortal, pe 14 februarie 2013, pe Reeva Steenkamp, model sud-african cu care avea o relaţie de 3 luni.

Abonați-vă la ȘTIRILE ZILEI pentru a fi la curent cu cele mai noi informații.
ABONEAZĂ-TE ȘTIRILE ZILEI

Ați sesizat o eroare într-un articol din Libertatea? Ne puteți scrie pe adresa de email eroare@libertatea.ro

Comentează
Google News Urmărește-ne pe Google News Abonați-vă la canalul Libertatea de WhatsApp pentru a fi la curent cu ultimele informații
Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.