Nouă oameni au fost salvaţi din ape de pompieri, care au intervenit cu bărci de salvare. “Apa îmi ajungea până la gât şi am fugit pe scări. Nu mai avem nimic, nici buletine, nici bani, nici paturi în care să dormim”, ne-a declarat Aneta Stan. Autorităţile locale vor face evaluarea pagubelor produse de inundaţii.

Vreme instabilă

Meteorologii avertizează că până sâmbătă vremea se va menţine instabilă în majoritatea zonelor ţării. Va ploua şi se vor semnala descărcări electrice, condiţii de grindină şi intensificări ale vântului. Temperaturile vor fi mai scăzute, maximele încadrându-se între 19 şi 30 de grade.

Abonați-vă la ȘTIRILE ZILEI pentru a fi la curent cu cele mai noi informații.
ABONEAZĂ-TE ȘTIRILE ZILEI

Ați sesizat o eroare într-un articol din Libertatea? Ne puteți scrie pe adresa de email eroare@libertatea.ro

Comentează
Google News Urmărește-ne pe Google News Abonați-vă la canalul Libertatea de WhatsApp pentru a fi la curent cu ultimele informații
Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.